Pomysł na egzotyczne wakacje

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Właśnie dlatego biura podnóży prześcigają się w coraz to nowszych i atrakcyjniejszych ofertach na lato 2017. Wśród najchętniej wybieranych kierunków wciąż prym wiodą przede wszystkim ciepłe kraje takie jak Grecja, Turcja, Hiszpania, Chorwacja. Nie brakuje także miłośników bardziej egzotycznych podróży na przykład do Meksyku, Tajlandii czy Bali.

Moda na Zanzibar

W poszukiwaniu idealnego kierunku wakacyjnego kierujemy się przede wszystkim pogodą, ceną wycieczki oraz atrakcyjnością miejsca podróży. Właśnie z tego względu faworytem wśród turystów w ostatnich latach okazuje się Zanzibar.

Atrakcje Zanzibaru

Do największych atrakcji tego zakątka świata zalicza się możliwość nurkowania wśród wraków statków, których w okolicach Oceanu Indyjskiego nie brakuje. Z każdej strony otacza nas egzotyka między innymi w postaci palm kokosowych czy ogromnych żółwi osiągających nawet 400 kg.

Królestwo przypraw

Wyjazd na Zanzibar to także doskonała oferta dla miłośników egzotycznej kuchni. Obfituje bowiem w ogrom przypraw takich jak cynamon, pieprz czy goździki.