Moda na sushi

 

Rynek restauracji sushi w Polsce cały czas się rozwija. Popularność tego typu jedzenia w głównej mierze wynika z faktu, że jest to kuchnia smaczna, pięknie wyglądająca i co najważniejsze zdrowa.

 

 

Kto jest klientem sushi barów?

 

 

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że tego typu restauracje są dość kosztowne i nie każdego stać na taką przyjemność. Jednak czasy się nieco zmieniły. Obecnie stałymi gośćmi takich lokalów są przede wszystkim osoby, które przychodzą do lokalu sushi na lunch.

 

Dlaczego to jedzenie jest tak popularne?

 

Sushi to przede wszystkim świeże, głównie surowe jedzenie podawane z różnymi dodatkami. Głównym składnikiem są zazwyczaj surowe ryby. Podstawowym składnikiem sushi są oczywiście ryż i algi.

 

Składniki odżywcze

 

Sushi to także jedna z najzdrowszych przekąsek. Jest ona bowiem bogata w białko, witaminy A i E oraz w wapń., magnez czy żelazo. Dzięki tak drogocennym składnikom jedzenie to wpływa na nasz stan zdrowia. Zdaniem specjalistów kwasy omega-3 zawarte w rybach pomagają między innymi na układ odpornościowy a do tego pozytywnie wpływają także na kondycję skóry i włosów. Zaletami wodorostów jest natomiast wspomaganie procesów trawiennych i wzmacnianie kości. Nic dziwnego, że tak wiele ludzi przekonało się do tych produktów spożywczych.